infolinia:
+48 33 8448 200
Projekty i inwestycje Unijne
  • język migowy
  • BIP
Strona główna/Kontakt/Informacja dla osób uprawnionych ze specjalnymi potrzebami

Informacja dla osób uprawnionych ze specjalnymi potrzebami

Informacja dla osób z niepełnosprawnościami

W związku z wejściem w życie z dniem 1 kwietnia 2012 roku Ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 roku o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. Nr 209, poz. 1243) Szpital Powiatowy w Oświęcimiu informuje, że osoby mające trudności w komunikacji (głuche, słabosłyszące) lub z innymi szczególnymi potrzebami, mogą w naszym ośrodku skorzystać z tłumacza języka migowego online.

Dzięki usłudze Tłumacza Migam możemy rozmawiać z Pacjentami w Polskim Języku Migowym za pośrednictwem tłumaczy:

Usługa jest bezpłatna dla pacjentów, czyli osób uprawnionych będących osobami z niepełnosprawnością w rozumieniu ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami.

Aby umówić się na wizytę w poradni specjalistycznej, należy minimum dzień wcześniej dokonać zgłoszenia w celu rezerwacji wizyty. Zgłoszenie należy kierować na adres mailowy: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ lub pod nr telefonu: 33 844 83 01.

Zgłoszenie powinno zawierać:

  • Imię i nazwisko pacjenta
  • Krótkie określenie problemu
  • Propozycję terminu
  • Kontakt zwrotny (numer telefonu)

 Tłumaczenie PJM

Informacja o dostępności informacyjno-komunikacyjnej Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu

Do szpitala Powiatowego w Oświęcimiu można się dostać z dwóch stron od ulicy Wysokie Brzegi oraz od ulicy Szpitalnej. Do szpitala można dojść szerokim chodnikiem. Dojazd może odbywać się własnym transportem, wówczas przed głównym wejściem do szpitala znajduje się wyznaczone miejsce parkingowe właściwie oznakowane. Można również dostać się komunikacją miejską - przystanki autobusowe są umiejscowione na przeciw bram wejściowych w oddaleniu ok 100 metrów. Szpital jest dużym kompleksem i na zewnątrz jest postawiona tablica z planem wszystkich budynków znajdujących się w kompleksie szpitala.

Wejście do budynków głównego szpitala odbywa się z poziomu zerowego. Pozostałe trzy budynki – Pawilon nr II – z poziomi zerowego, Pawilon nr III – z poziomu zerowego, Pawilon nr IV (Centrum Zdrowia Psychicznego) wyposażony jest w podjazd.

W każdym budynku szpitalnym znajduje się minimum jedna widna dostosowana do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.

Do budynków może wejść osoba z psem asystującym.

Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz Izba Przyjęć, Oddziały Szpitalne

Wejście na SOR znajduje się z dwóch stron, od strony budynku szpitala oraz z zewnątrz - główne wejście. Wejście to znajduje się na poziomie zerowym, i jest zadaszone. Drzwi są jednoskrzydłowe o szerokość 120 cm. Rejestracja w SOR posiada przestrzeń manewrową przed ladą, której część jest obniżona i dostosowana do obsługi osób na wózku i niskorosłych. W punkcie rejestracji znajduje się wsparcie w komunikacji z osobami ze szczególnymi potrzebami w zakresie słuchu - pętla indukcyjna oraz tłumacz PJM. Rejestracja posiada tablet z oprogramowaniem Mówik.

Po wejściu na hol głównego budynku szpitala znajduje się Centrum Diagnostyczne, w którym ulokowano punkt poboru krwi, oraz pracownie RTG, USG, mammografii, Tomografu Komputerowego oraz Rezonansu Magnetycznego.

Rejestracja Centrum Diagnostycznego posiada przestrzeń manewrową przed ladą, której część jest obniżona i dostosowana na obsługi osób na wózku oraz niskorosłych. W punkcie rejestracji znajduje się wsparcie w komunikacji z osobami ze szczególnymi potrzebami w zakresie słuchu - pętla indukcyjna oraz tłumacz PJM. Rejestracja posiada tablet z oprogramowaniem Mówik.

Na pierwszym piętrze znajdują się Poradnie specjalistyczne do których można dotrzeć windą. Rejestracja Ogólna przystosowana jest dla osób z niepełnosprawnościami z obniżoną ladą dla wózków inwalidzkich i głośnikiem wzmacniającym głos dla osób niedosłyszących. Rejestracja posiada tablet z oprogramowaniem Mówik, oraz dostępna jest funkcja tłumacza PJM.

Pawilon nr I (budynek główny), pawilon nr II , oraz pawilon nr III łączy przewiązka komunikacyjna, która posiada trzy windy dostosowane do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami z sygnalizacja głosową.

Punkt pobrań:

Punk pobrań znajduje się na wprost wejścia do budynku głównego szpitala w Centrum Diagnostycznym. Wejście odbywa się z poziomu zerowego od strony budynku głównego. Do Centrum Diagnostycznego można dostać się bezpośrednio z zewnątrz poprzez podest dostosowany dla pacjentów poruszających się na wózkach .

Toalety:

W każdym oddziale szpitalnym oraz w Centrum Diagnostycznym znajdują się toalety dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Administracja Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu

Administracja Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu znajduje się po lewej stronie wjazdu głównego w budynku administracji.

Wszelkie pytania prosimy kierować do działu organizacyjnego pod numerem telefonu 33 844 83 01

 Tłumaczenie PJM

do góry